Piloxing®

Piloxing spojuje dva zdánlivě nespojitelné sporty – Pilates a Box a z každého si vybere to nejlepší. Piloxing je nové cvičení, kterým spálíte kalorie a zároveň posílíte a vytvarujete krásné svaly. To vše různě náročnou, ale zábavnou formou. Není divu, že tato kombinace výbušnosti a ladnosti okouzlila tolik žen v americké Kalifornii a zasáhnout se snaží i v naší republice.

Zatímco Pilates má zvyšovat pevnost a pružnost svalů bez nárůstu jejich objemu, při boxu musí být tělo absolutně zpevněné, používají se pevné a přesné údery a nohy neustále poskakují. Proto se při boxu na rozdíl od Pilates znatelně zvýší tep a začnou se spalovat tuky. Piloxing je vymyšlený prostě chytře: pohyby Pilates protahují tělo, Box spaluje tuky. Odměnou se stane hezká štíhlá zpevněná postava a ne mužsky svalnaté ruce a nohy.

Nové pohyby mají podle Vievecy Jenesnové spojovat křehkost a něžnost ženy s její nezávislostí a tvrdostí. Obrazem má prý být žena silná, statečná a nezávislá s krásnou a sexy postavou.

A na jakých partiích tento sport pracuje? Viveca Jensen slibuje ploché a pevné bříško, zmenšení objemu stehen a hýždí a celkový štíhlejší profil, který slouží k lepšímu držení těla.